Консультації проводяться під час війскового стану.

50%

знижка на онлайн консультації.

Симфонія гормонів та жіноче здоров`я

Розвиток і життєдіяльність організму залежить від гормональної системи та її стану. Якщо вона працює нормально, все йде “як по нотах”. Але якщо відбувається збій, його наслідки будуть дуже відчутними. Давайте розберемо, які гормони є “нотами” у симфонії жіночого здоров'я.

Жіночі гормони

Основні гормони у жінок – естрогени (естрадіол, естрон і естріол) і прогестерон.

Естрогени переважно виробляються фолікулами яєчників і безпосередньо відповідають за формування вторинних статевих ознак у жінок:

  • розвиток і ріст грудей;
  • оволосіння за жіночим типом;
  • збільшення матки та регуляцію менструального циклу.

Прогестерон теж виробляється в яєчниках. Його називають «гормоном вагітності», оскільки саме прогестерон готує матку до прикріплення плоду.

Існує й низка інших гормонів, які суттєво впливають на жіноче здоров'я. Наприклад, фолікулостимулюючий гормон гіпофіза запускає дозрівання фолікулів й регулює вироблення естрогену, а лютеїнізуючий гормон відповідає за утворення жовтого тіла, яке продукує прогестерон. Ще гіпофіз виробляє гормон лактації – пролактин, який серед іншого впливає й на роботу яєчників.

У різні періоди життя і навіть в різні дні менструального циклу співвідношення та баланс гормонів змінюються таким чином, щоб «зіграти симфонію», яка впливає на організм саме так, як це необхідно в даний момент. Тепер розглянемо вплив гормонів на грудні залози

Вплив гормонів на молочні залози

Груди – дуже гормонозалежний орган. На його роботу впливають до 17 різних гормонів! Найбільш важливий вплив мають вже перераховані три:

  • естроген;
  • прогестерон;
  • пролактин.

Розберемо, що робить кожен з них.

Отже, естроген відповідає за ріст та розмір молочних залоз. Він відіграє дуже важливу роль у розвитку первинних та вторинних статевих ознак під час статевого дозрівання. Для підготовки організму до вагітності в роботу включається пролактин, і саме через його вплив перед менструацією жінки часто відчувають біль та важкість у грудях. А, якщо вагітність настає, підключається пролактин, який готує молочні залози до лактації та відповідає за вироблення молока після народження дитини.

В цілому на молочні залози впливають ще 14 різних гормонів. Результат їхньої роботи не є настільки очевидним, але в сукупності вони дуже впливають на гормональний фон і, зокрема, можуть стати причиною новоутворень в молочних залозах. 

Саме тому так важливо контролювати гормональний статус, регулярно проводити самообстеження і періодично відвідувати мамолога для профілактичних оглядів.

Подзвоніть нам:

+380 68 985 75 68

Або напишіть нам

  

Мы завжди на зв’язку!