Консультації проводяться під час війскового стану.

50%

знижка на онлайн консультації.

Анатомія молочних залоз та самообстеження грудей

Самообстеження грудей – це ефективний метод ранньої діагностики онкологічних захворювань. Його рекомендується проводити щомісяця через 5-10 днів після закінчення менструації. У період менопаузи бажано обрати певне число місяця і регулярно повторювати процедуру.
Ось як це робиться.

Уважно огляньте груди перед дзеркалом. Тривожними симптомами є почервоніння і лущення шкіри в області залози або соска чи ареоли, поява кірочок, виразок.

Потім підніміть руки вгору й оцініть, чи не змінилися форма та об'єм грудей, чи не виникла асиметрія розташування молочних залоз, втяжіння шкіри. Після цього груди потрібно акуратно промацати. У положенні стоячи вказівним, середнім і безіменним пальцями потрібно доторкнутися до ареоли та соска, а потім натиснути на поверхню залози. Перевірте, чи не виникає при цьому больових відчуттів, а також оцінить, чи не змінилася структура молочної залози на дотик. По черзі, сантиметр за сантиметром, пропальпуйте обидві молочні залози, щоб впевнитись у відсутності вузликів, ущільнень або ділянок, які викликають больові відчуття. Коли ви досліджуєте праву залозу, робіть це пальцями лівої руки, а праву руку підніміть вгору і заведіть за голову. З лівою груддю все повторіть у дзеркальному відображенні.

Бажано після цього продовжити огляд в положенні лежачи на спині. Руку з боку досліджуваної залози теж потрібно тримати під головою. Зверніть увагу на стан лімфовузлів.

Потім акуратно стисніть сосок. У нормі поза періодом лактації ніяких виділень з нього не повинно бути.

Такий огляд триватиме не більше 10 хвилин, але може врятувати життя. Будь-які тривожні зміни – це в жодному разі не привід для паніки, але причина терміново записатися на консультацію до лікаря-мамолога.

Подзвоніть нам:

+380 68 985 75 68

Або напишіть нам

  

Мы завжди на зв’язку!