Консультації проводяться під час війскового стану.

50%

знижка на онлайн консультації.

Лікування раку молочної залози та спорт

Лікування раку молочної залози та спорт

Рак грудної залози є одним з найбільш поширених онкологічних захворювань у світі. 

Але, на щастя, в більшості випадків він успішно лікується, особливо на ранніх стадіях. Сьогодні в онкології застосовують три основні методи лікування онкологічних захворювань цього органу:

 • хірургічний;
 • медикаментозний (хіміотерапія, ендокрінотерапія, застосування таргетних препаратів);
 • променева терапія.

Побічні ефекти від таких серйозних методів спричиняють проблеми із витривалістю та енергійністю, що заважає вести звичайне життя та підтримувати оптимальний рівень фізичної активності. В результаті це призводить до малорухливого способу життя й врешті-решт ще більше пригнічує моральний стан пацієнта та негативно впливає на фізичний. Вихід можна знайти у помірних заняттях фізкультурою. Саме про них я розкажу детальніше в даній публікації.

Оптимальна фізична активність при захворюванні на рак 

 

Сучасні дослідження доводять ефективність фізичних занять у хворих на рак грудей. Помірна фізична активність збільшує показники виживаності у порівнянні із пацієнтами, яким властивий малорухливий спосіб життя. Звісно, мова не йде про серйозний спорт чи виснажливі тренування. ЛФК, зокрема у спеціальній групі для тих, хто лікується від пухлини того ж самого органу, забезпечує наступні результати:

 • збереження м'язової маси і контроль ваги;
 • зменшення нудоти, слабкості, болю, відчуття втоми, тривоги;
 • підвищення мотивації та покращення емоційного стану;
 • поліпшення пам'яті й концентрації уваги;
 • поліпшення стану серцево-судинної системи;
 • зниження ризику розвитку остеопорозу, артеріальної гіпертензії та цукрового діабету;
 • недопущення м’язової слабкості та обмеження рухливості суглобів.

Як обрати правильний комплекс тренувань при раку грудної залози?

Перед початком тренувань необхідно проконсультуватися зі своїм лікарем. На вибір фізичних вправ впливають ступінь поширеності захворювання, самопочуття, тип оперативного втручання, додаткові процедури, що застосовуються. Тимчасові протипоказання для підвищення рівня фізичної активності наступні:

 • анемія;
 • виражені променеві ушкодження шкіри;
 • ризики переломів;
 • значуще зниження ваги;
 • порушення серцевого ритму.

Оптимальна програма вправ охоплює:

 • помірні силові навантаження, які тонізують м'язи, зміцнюють структуру кісток;
 • кардіотренування, наприклад, їзда на велосипеді та плавання, які покращують роботу серцево-судинної та дихальної систем; 
 • вправи на розтягування м’язів, які сприяють розвитку гнучкості та координації.

Далі пропоную розглянути варіанти занять залежно від того, яке лікування призначив онколог-мамолог.

Хірургічне втручання при пухлинах молочної залози

Вже за 2-3 дні після операції більшості пацієнтів рекомендується починати фізичну активність із невеликих прогулянок тривалістю 3-5 хвилин неспішної ходьби. Поступово цей період треба збільшувати, а за відсутності протипоказань можна додати біг на невеликі дистанції. Після загоєння післяопераційної рани дозволяються тренування, метою яких є розтягнення м’язів. Найпростіші вправи цього напрямку — це імітація простих побутових дій, наприклад, обтирання рушником, причісування, застібання гачків бюстгальтера. Також можна додати стискання, розтискання та обертання руками.

Хіміотерапія раку грудей

Побічним ефектом хіміотерапії буває відчуття постійної втоми. Тому починати слід з найпростіших занять — більше ходити пішки, поступово збільшуючи пройдену відстань, та виконувати просту домашню роботу. Не варто в цей час займатися плаванням, натомість ЛФК у групі, де вправи ретельно підібрані, сприятиме швидкому відновленню.

Ендокрінотерапія при пухлинах грудей

Прийом гормональних препаратів, котрі призначаються лікарем-онкологом, іноді підвищує ризик розвитку остеопорозу. Тут теж на допомогу приходить спорт, адже регулярні фізичні тренування підвищують міцність кісток. На жаль, цей метод протипоказаний пацієнтам з ураженням кісток метастазами, адже в такому випадку через порушення цілісності кістки й зниження її міцності може виникнути патологічний перелом.

Найкращим вибором за використання такого методу терапії вважаються ходьба та плавання, що можуть допомогти полегшити біль у суглобах та відчуття скутості рухів.

Променева терапія при раку грудей

 

За відсутності ускладнень під час променевої терапії дозволено такі види фізичної активності як ходьба, стретчинг, йога, пілатес. Щодо плавання, не варто відвідувати басейн в процесі променевої терапії або відразу після неї, адже хлор, який міститься у воді, може подразнювати шкіру, підвищуючи ймовірність виникнення інфекційних ускладнень.

Загалом основні правила фізичних навантажень під час лікування онкологічних захворювань — це постійне спостереження лікаря та поступове збільшення навантаження.

Подзвоніть нам:

+380 68 985 75 68

Або напишіть нам

  

Мы завжди на зв’язку!